Miasta.pw – Encyklopedia miast w Bułgarii

Miasta.pw - Encyklopedia miast w Bułgarii

Kiedyś Bułgaria okazała się krajem dość odległym, nieco egzotycznym, w gruncie rzeczy orientowaliśmy się o Bułgarii niezbyt wiele. Promujemy urodziwe państwo znajdujące się w południowo-wschodniej Europie, gdzie nie tylko turysta odkryje coś dla siebie. Bułgaria sąsiaduje z Serbią oraz Macedonią od zachodu, Grecją oraz Turcją od południa, Morzem Czarnym od wschodu oraz Rumunią od północy. Tymczasem każdego roku kilkaset tysięcy polskich podróżników spędza tam sezon urlopowy, przeważnie latem, na czarnomorskich ciepłych plażach.

Poruszając się przez Bułgarię, często napotkać można ślady historycznych dziejów, w których wschodnie obyczaje stale zderzały się z wpływami zachodnimi. Właśnie dla wyżej wymienionych dziesiątek tysięcy podróżników polecamy przewodnik o Bułgarii. Wszystkie takie zabytki zobaczyć można na łamach przewodnika Miasta takie jak Plewen każdego lata cieszą się nie małą popularnością wśród turystów. Bogactwo kultury tego kraju dowodzi fakt, że aż siedem historycznych miast jest wpisanych do ewidencji Światowego Dziedzictwa Kultury. Prezentujemy ich fotografie, relacje.

Przedstawiamy wiele niuansów i atutów Bułgarii, porównując ją z zachodnią Europą. Wypady na narty do Bułgarii są nieporównywalnie tańsze, nie tylko ze względu na cenę. Zaznajomienie się z naszym przewodnikiem dowodzi innego turystycznego oblicza Bułgarii.

Klimat w Bułgarii umiarkowany ciepły, kontynentalny, suchy. Bliżej morza podzwrotnikowy, wilgotny. W górach zachodzi wielopiętrowość klimatyczna. Temperatura powietrza w styczniu wynosi od -6 °C (w terenach górskich), -3 °C (w centralnej części kraju) do 2 °C , w lipcu od 18 °C, 23 °C i 25 °C. Między innymi dlatego Bułgaria cieszy się nawałem turystów tak i w sezonie letnim jak i zimowym. W naszym poradniku zobaczysz najbardziej popularne miejsca turystyczne, w których można zatrzymać się na dłużej.


Ocena: 5/5 (2 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 43 (ostatnio: 11.06.2018 11:40:14)
  • yahoo: 21 (ostatnio: 03.11.2017 15:24:49)

Podlinkuj wpis:

Leave a Comment