Bezpieczne hasło

Bezpieczne hasło

Dużo spośród nas ma kłopoty z pamiętaniem haseł. Pin do karty, hasło do laptopa, kod do telefonu, hasło do maila, do portali społecznościowych, pin do umowy plus wiele więcej. Każdego dnia suma tychże haseł się podnosi tudzież sprawia kłopoty, bowiem niezmiernie często są one zapominane. Choćby ustawienie najłatwiejszych haseł z czasem powoduje, że możemy o nich nie pamiętać. Bez precedensu są sytuacje, w których hasło składa się z 3-5 liter albo cyfr występujących po sobie ewentualnie będące naszym imieniem albo datą urodzenia. Krótko rzecz ujmując – trzeba całego „mózgu” owych operacji, iżby uprościć zarządzanie plus tworzenie haseł.

Przemiana haseł co najmniej raz na pół roku toż dobra praktyka, która stosowana jest przez nieliczny procent społeczeństwa – tak dbamy o bezpieczeństwo swoich danych. Dziurawa aplikacja, włamanie na serwer ewentualnie wyciek danych toż najpospolitsze przypadki, gdy wymagana jest zmiana hasła – nie zawsze i nie wszyscy się do nich stosują. Szczególnie niepokojące są utraty haseł do systemów bankowości tudzież naszych prywatnych skrzynek. W pierwszym przypadku stracić możemy dorobek swojego życia. Jeszcze więcej przestępców po wykradnięciu loginu oraz hasła dokonuje przelewy na konta bankowe w krajach za granicą. Suma jest nie do odebrania. W drugim wypadku po włamaniu na naszą skrzynkę, azaliż to prywatną, bądź firmową, ewentualny złodziej jest w posiadaniu drogocennych informacji, swobodnie może zakazić także nasz laptop, iżby odzyskać dane trzeba wpłacić „haracz”, wówczas tylko komputer zostanie odblokowany. Są to tak niebezpieczne sytuacje, że wszelkie hasła, jakie zapamiętujemy domyślnie w przeglądarce powinny albo zmienić swoje miejsce, albo pozostać zapisane jedynie plus całkowicie we własnej pamięci (podręcznej).

Przynajmniej ciężko to sobie wyobrazić, żeby spamiętać naście haseł, to jest toż wyjątkowo znaczące z punktu bezpieczeństwa. Bezpieczne hasło to takie, jakie nie będzie składało się z naszego imienia ewentualnie nazwiska i daty urodzenia, czy również powszechnego na cały świat: QWERTY, ale będzie skomplikowane, skomplikowane, niełatwe do rozszyfrowania przez następną osobę. Zazwyczaj więc winien być to zbitek liter plus cyfr dodatkowo znaków specjalnych. Tak utworzone hasło nie będzie łatwe do rozwikłania. Niestety nie jest jeszcze proste do zapamiętania. Z pomocą przychodzą nam tutaj różnego typu aplikacje. Jedną z nich jest HasłoWygasło, czyli generator haseł. Toż zarówno strona www (haslowygaslo.pl), jak i aplikacja do ściągnięcia. Czym różni się od typowego menedżera haseł? Przede wszystkim główna różnica polega na owym, iż hasła z menedżera są zapisywane na stałe w jednym albo kilku miejscach. W wypadku HasłoWygasło hasła są za każdym razem odtwarzane na nowo, nie można ich przeto odczytać, czy przejąć, nie są przesyłane online, ani umieszczane jednakowoż zapisywane w formularzu. Kolejnym walorem programu jest SuperPIN. Na czym on polega? Jest to hasło główne do kolejnych, wystarczy więc zapamiętać jedynie to jedno, żeby prosto zarządzać pozostałymi hasłami, które tworzone są za każdym razem od nowa. Nie zrozum nas źle – nie wykonywane są za każdym razem nowe hasła, a wyłącznie aplikacja nie posiada ich nigdzie zarejestrowanych, dzięki czemu wytwarza Twoje bezpieczne hasło i pokazuje je na nowo. SuperPIN zapewnia prosty tudzież ciągły dostęp do haseł z jakiegokolwiek miejsca na świecie, nawet w wypadku, gdy stracisz własne urządzenie. Instalując aplikację na nowym telefonie/tablecie bądź laptopie, przywrócisz dostęp oraz odtworzysz wszystkie hasła.

Aplikacja jest łatwa w wykorzystaniu. Najistotniejszym elementem oraz jednocześnie hasłem podstawowym które musimy zapamiętać jest SUPERPIN. Będzie nam ono konieczne do odtworzenia pozostałych haseł, bez niego nie uda się odzyskać dostępu i możliwości zarządzania następnymi hasłami. Następnie przechodzimy do wypełnienia formularza – podajemy system (mianowicie stronę www) login oraz wybrany przez nas SuperPIN, po czym otrzymujemy nieprzeciętne hasło. Gotowe.

HasłoWygasło to bezpieczny system do generowania haseł do stron www. Jest prosty w obsłudze, przyjazny dla użytkownika oraz bardzo intuicyjny. Nie zapisuje haseł na trwałe, zapewnia łatwy do nich dostęp oraz zarządzanie. Jest gwarancją bezpieczeństwa na długie lata bez konieczności zapamiętywania haseł, który eliminuje również ich przechowywanie, jak również zapisywanie. Wspaniałe wyjście dla osób, które posiadają problemy z tworzeniem haseł – aplikacja wygeneruje dla nas hasło solidne i zgodne z ustawieniami poszczególnej strony www, lecz jeszcze dla tych którzy nie ufają wszelakim menedżerom haseł automatycznie wypełniającym za nas pola loginu tudzież hasła. Przede wszystkim tymczasem dla osób, jakie mają jednakowe hasło do wszelakich systemów bankowości, portali społecznościowych plus skrzynek email ewentualnie mają trudności z ich zapamiętaniem. Im bardziej są one wielowymiarowe oraz kłopotliwe tym większa niemożność ich rozgryzienia.

Sprawdź: https://haslowygaslo.pl/


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 32 (ostatnio: 29.01.2021 07:08:38)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz