Psychoterapia

Psychoterapia

Psychoterapię tworzy zespół technik leczących lub pomagających leczyć rozmaite zaburzenia a także problemy natury psychologicznej. Tym co integruje różne rodziny psychoterapii jest – w odróżnieniu od leczenia jedynie farmakologicznego – jej międzyludzka relacja.

Psychoterapia współczesna powstała początkowo jako niepodzielna część psychoanalizy, jednak obecnie została zaadaptowana i udoskonalana również przez inne szkoły psychologii, takie jak psychologia Gestalt i psychologia behawioralna.

W obowiązującym obecnie rozumieniu medycznym należy jednak podzielić to, co popularnie nazywa się psychoterapią, na dwie istotnie różniące się od siebie dyscypliny – psychoterapię i pomoc o charakterze psycho-społecznym. Psychoterapia w ścisłym sensie jest rekomendowaną metodą leczenia zaburzeń nerwicowych (aktualnie należących do zaburzeń lękowych) jak również zaburzeń osobowości. Wsparcie psychospołeczne natomiast, stanowi „pomaganie” – w obszarach gdzie brakuje faktycznej diagnozy, jednakże osoba poszukuje czyjejś pomocy. Oczekiwanym skutkiem psychoterapii są transformacje zachowań i przekonań pacjenta, jak też na wzrost jego umiejętności emocjonalnych, na przykład na podwyższenie poziomu samokontroli, radzenie sobie z lękiem oraz stresem, zwiększenie poziomu samooceny, poprawę zdolności budowania związków, współpracy tudzież komunikowania się z innymi ludźmi, bądź na poprawę własnej motywacji do aktywności.

Psychoterapia par W Warszawie Różnice zdań oraz głębokie problemy prędzej czy później pojawiają się w każdym związku. Partnerzy próbują je rozwiązać używając własnego arsenału pomysłów. Wielu związków jednak, z czasem, dochodzi do sytuacji, w której części problemów nie może już rozwikłać, nie może o nich komunikować i wszelkie wcześniejsze techniki radzenia sobie z nimi szwankują. Potrzeba znalezienia innych metod radzenia sobie z niezgodnością niekiedy przyjmuje katastrofalny bieg – w szeregu przypadków jest to zdrada, oddawanie się niebezpiecznym zajęciom, bądź izolacja. Wśród niedestrukcyjnych sposobów rozwiązywania trudności lub poszukiwania dróg rozwoju związku jest psychoterapia małżeńska Warszawa. Wiele małżonków dzięki wspólnej pracy nad swoim związkiem odnajduje metody by być bliżej nie tylko z małżonką lub małżonkiem, ale również zbliżyć się do własnych ważnych przeżyć oraz wartości. Wynikiem takiej terapii jest poprawa komunikacji, lepsza atmosfera i większe zadowolenie ze wspólnego zycia. Część związków idzie na psychoterapię wcześniej – zanim ich kłopoty okażą się ich przerastać – jako procedura pomocy i rozwoju swojego małżeństwa.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 34 (ostatnio: 05.05.2020 00:35:57)
  • yahoo: 17 (ostatnio: 18.02.2018 19:08:09)

Podlinkuj wpis:

Leave a Comment